Smartphony Nokia Lumia nedokáží konkurovat Androidu a iPhonu

Ekonomika
20. 4. 2012 14:02
Nokia Lumia
Nokia Lumia

Telefony společnosti Nokia vybavené operačním systémem Windows Phone 7 prý nedokáží konkurovat zaběhlému iPhonu a Androidu, vyplývá to ze zprávy serveru Reuters, který se odvolává na vyjádření čtyř čelních představitelů největších evropských mobilních operátorů.

"Nikdo nepřijde do obchodu a nezeptá se na smartphone s Windows Phone 7", řekl zástupce operátora, který prodává v Evropě Lumii 710 a 800 již od prosince.

"Nokia čelí dvěma výzvám: musí obnovit důvěryhodnost v to, že umí vyrábět hardware a také musí uspět s operačním systémem Windows Phone 7, který se zatím neuchytil".

Nokia Lumia

Více o situaci telefonů Nokia a hlavně o programech i hrách pro mobily si můžete přečíst na novém serveru svetaplikaci.tyden.cz. Každý den zde najdete tipy na novinky i recenze toho nejzajímavějšího, co pro chytré telefony existuje.

Svět aplikací - logo

Autor: - red -Foto: archiv

Další čtení

Pražská burza zavřela na nejvyšší hodnotě v historii, dnes přidala dvě procenta

Ekonomika
9. 5. 2025

ČSÚ: Růst maloobchodních tržeb v březnu zrychlil, dařilo se i turistice a službám

Ekonomika
9. 5. 2025
ilustrační foto

Trump zase počítá. Nově by chtěl Číně snížit cla ze 145 procent na 80

Ekonomika
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ