Airbus změní vedení. Enders nebude usilovat o opětovné zvolení

Ekonomika
15. 12. 2017 09:58
Tom Enders.
Tom Enders.

Generální ředitel evropského výrobce letadel Airbus Tom Enders nebude usilovat o opětovné zvolení do funkce po vypršení svého mandátu v dubnu 2019 a z postu odejde. Oznámila to v pátek společnost. Devětapadesátiletý Enders působí v čele Airbusu a zbrojovky EADS 14 let. Firma zároveň oznámila, že provozní ředitel a prezident divize komerčních letadel Fabrice Brégier skončí v únoru 2018.

Správní rada společnosti chce v příštím roce začít hledat nového kandidáta na ředitele. Dlouhou dobu byl za nástupce Enderse považován šestapadesátiletý Brégier. Ten se nyní rozhodl odejít s tím, že se nehodlá účastnit výběrového řízení na funkci ředitele a raději odejde, napsala agentura Reuters.

Airbus je za americkým Boeingem druhým největším výrobcem a dodavatelem letadel na světě. Příjmy firmy loni činily 67 miliard eur (1,7 bilionu Kč). Po celém světě má 134 000 zaměstnanců.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/DPA/Christian Charisius

Další čtení

Stanice CBS News propouští, po 100 letech končí její rádio

Ekonomika
20. 3. 2026

Ceny ropy zastavily pokles a znovu zamířily vzhůru, Brent je nad 112 USD

Ekonomika
20. 3. 2026

Ethereum roste i klesá pod vlivem regulace, adopce i vývoje trhu

Ekonomika
20. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ