Američtí brouci musejí do servisu

Ekonomika
26. 2. 2007 18:26
Závady "brouků" by měly být odstraněny.
Závady "brouků" by měly být odstraněny.

Závady "brouků" by měly být odstraněny.Americká divize německé automobilky Volkswagen svolá 790 tisíc vozů k opravě závady přepínače brzdových světel. Firma to v pondělí oznámila ve zprávě pro americký úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA). Dodala, že opatření se týká některých vozů Golf, Jetta a New Beetle.

Volkswagen of America tak rozšiřuje loňské svolání 362 tisíc automobilů Jetta a New Beetle, za nímž stála stejná závada. Brzdová světla mohou kvůli závadě zůstat stále zapnutá nebo přestat fungovat. Okolní motoristé pak nedostávají správné signály o brzdění vozidla, což může vést k nehodě, píše agentura AP.

Společnost Volkswagen, jejíž součástí je rovněž česká Škoda Auto, je největším výrobcem automobilů v Evropě. Firma v loňském roce díky silnému prodeji více než zdvojnásobila čistý zisk na 2,75 miliardy eur z předchozích 1,12 miliardy.

Foto: Archiv 

Autor: ČTK

Další čtení

Od dnešního dne mohou po českých silnicích jezdit auta, která umí řídit sama

Ekonomika
1. 1. 2026

Železniční doprava pod Lamanšským průlivem by se v noci měla vrátit k normálu

Ekonomika
30. 12. 2025

V Praze od ledna zdraží vodné či jednorázové jízdenky a pokuty v MHD

Ekonomika
30. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV