<span>Buffett věří</span> Goldman Sachs, investuje tam 5 miliard dolarů

Ekonomika
24. 9. 2008 07:30
Warren Buffet
Warren Buffet

Warren BuffetSpolečnost Berkshire Hathaway amerického investora Warrena Buffetta investuje do banky Goldman Sachs pět miliard dolarů (asi 85 miliard korun). Dnešní oznámení je pro největší finanční společnost z Wall Street vyjádřením důvěry v její budoucnost v situaci, kdy celý sektor investičních bank zažívá kvůli úvěrové krizi těžké otřesy a musí podniknout hluboké změny.

Akcie Goldman Sachs v reakci na to posílily o osm procent. Buffett rovněž získal právo koupit během příštích pěti let běžné akcie Goldmana za dalších pět miliard dolarů při kurzu 115 dolarů na akcii, což by dostalo jeho podíl na bance na zhruba devět procent.

Berkshire Hathaway investuje hlavně do podhodnocených firem s dobrým managementem, její tržní hodnota se blíží 200 miliardám dolarů. Vlastní podíly v několika významných amerických komerčních bankách a finančních společnostech. Warren Buffett je podle Forbesu nejbohatším člověkem planety.

Goldman Sachs a Morgan Stanley jsou poslední dvě zbylé velké investiční banky na Wall Street. Na počátku týdne se obě dohody s centrální bankou, že se z výlučně investičních bank stanou bankovními holdingy a přejdou pod standardní bankovní regulaci. To by jim mělo usnadnit přístup k financování prostřednictvím depozit.

Foto: profimedia.cz

Autor: ČTK

Další čtení

Od dnešního dne mohou po českých silnicích jezdit auta, která umí řídit sama

Ekonomika
1. 1. 2026

Železniční doprava pod Lamanšským průlivem by se v noci měla vrátit k normálu

Ekonomika
30. 12. 2025

V Praze od ledna zdraží vodné či jednorázové jízdenky a pokuty v MHD

Ekonomika
30. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV