Čínská ICBC je <span>nejziskovější bankou světa</span>

Ekonomika
21. 8. 2008 14:13
bez popisku 89252
bez popisku 89252

Největší banka podle tržní hodnoty, čínská Industrial & Commercial Bank of China (ICBC), se stala v prvním pololetí s čistým ziskem 64,5 miliardy jüanů (asi 9,4 miliardy dolarů; 156 miliard korun) také nejziskovější bankou světa. Předstihla tak britskou HSBC.

Meziročně je to nárůst o více než 57 procent. Podíly v ICBC drží například americká investiční banka Goldman Sachs, německá pojišťovací skupina Allianz Group či americká finanční společnost American Express. Ve druhém čtvrtletí se zisk ICBC podle propočtů agentury Reuters zvýšil na 31,4 miliardy z loňských 22,3 miliardy jüanů.

Doposud byla nejziskovější bankou světa britská HSBC Holdings, která ve stejném období vydělala 7,72 miliardy dolarů. Šéf ICBC Ťiang Ťien-čching ještě v červnu tvrdil, že by byl rád, kdyby se ICBC stala nejziskovější do pěti let.

Foto: archiv

Autor: ČTK

Další čtení

Inflace v březnu zrychlila na 1,9 procenta, hlavně kvůli zdražení pohonných hmot

Ekonomika
7. 4. 2026

V maloobchodě v Česku zpomalil růst tržeb, přebytek zahraničního obchodu klesl

Ekonomika
7. 4. 2026
ilustrační foto

Nové ceny: Nafta za 49,59 a benzín za 43,15 korun. Vláda zastropovala ceny

Ekonomika
Aktualizováno: 7. 4. 2026 16:38

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ