Ekonomové přebírají <span>Bílý dům</span>

Ekonomika
28. 11. 2008 12:35
Obama má ekonomy rád
Obama má ekonomy rád

Nově zvolený prezident americký prezident Barrack Obama neváhal dosadit do mnoha vrcholných funkcí přední světové ekonomy. Paul Volcker jako předseda ekonomického výboru, Christina Romerová jako šéfka ekonomických poradců, nebo Lawrence Summers jako předseda Národní ekonomické rady, to jsou jména nejšpičkovějších kapacit v oboru ekonomického výzkumu. Výčet špičkových ekonomů v Obamově týmu tím zdaleka nekončí. Otázkou zůstává, do jaké míry bude fungovat spolupráce tolika akademiků.

Obama byl již kritizován, že příliš spoléhá na velká jména bez toho,aniž by přesněji definoval jejich roli v nové administrativě. Přílišná koncentrace ekonomů v Bílém domě tak vzbuzuje oprávněné obavy, že kompetence odborníků se budou překrývat.

Nový prezident dokonce vytvořil i novou poradenskou skupinu, aby pro všechny své ekonomické poradce našel oficiální pozice. Komentátoři tak v nadsázce čekají již jen na vytvoření pozice "Rady pro koordinaci ekonomických poradců".

Foto: archiv

Autor: - cas -

Další čtení

Pražská burza zavřela na nejvyšší hodnotě v historii, dnes přidala dvě procenta

Ekonomika
9. 5. 2025

ČSÚ: Růst maloobchodních tržeb v březnu zrychlil, dařilo se i turistice a službám

Ekonomika
9. 5. 2025
ilustrační foto

Trump zase počítá. Nově by chtěl Číně snížit cla ze 145 procent na 80

Ekonomika
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ