GPS, která monitoruje kuřata, má zákazníkovi usnadnit výběr

Ekonomika
28. 2. 2019 05:30
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Čínská pojišťovací společnost ČungAn vyvinula nový GPS náramek GoGo Chicken, pomocí něhož mohou majitelé kontrolovat prostředí, v němž se kuřata nacházejí, kolik vykonala fyzické aktivity a co všechno sežrala. Zprávu přinesly servery National Public Radio (NPR) a Mashable.

Monitorovací zařízení GoGo Chicken však nebude shromažďovat data pouze pro chovatele slepic. Informace o daném kuřeti budou na denní bází k dispozici také zákazníkům prostřednictvím mobilní aplikace. Poptávka po mase, během jehož zpracování zvíře netrpělo a nebylo zavřeno v kleci, totiž stoupá.

Společnost ČungAn věří, že díky této novince se jí podaří zlepšit bezpečnost kvality potravin. Objeví-li se nějaký zdravotní či hygienický problém, tak data nashromážděna z GPS lokátoru pomohu najít původ onoho problému.

Podle zdrojů NPR je v novém monitorovacím zařízení evidováno už 100 tisíc kuřat. ČungAn doufá, že do příštího roku bude zařízení používat v Číně kolem 2500 farem. Společnost navíc vyvíjí technologii pro rozpoznání obličeje drůbeže, takže si zákaznici budou moci přímo vybrat, jaké konkrétní kuře chtějí z farmy konzumovat.

Autor: -aka- Foto: , pixabay.com/9883074

Další čtení

Ostravské letiště loni odbavilo 506 201 cestujících, dosud nejvíce v historii

Ekonomika
16. 1. 2026

Na počítače v Česku loni nejčastěji útočil program Formbook kradoucí data

Ekonomika
Aktualizováno: 17. 1. 2026 09:34
ilustrační foto

Asi se nám daří. Banky loni sjednaly dvojnásobek hypoték za 406 miliard

Ekonomika
16. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ