Nový šéf Fedu? Nejblíže je <span>Larry Summers</span>

Ekonomika
22. 11. 2008 12:41
Larry Summers
Larry Summers

Larry SummersNovým šéfem americké centrální banky (Fed) se pravděpodobně stane Larry Summers. Po zveřejnění jména příštího ministra financí, kterým zřejmě bude jmenován Timothy Geithner, bude Summers dalším novým hráčem na vrcholné scéně americké ekonomiky. Barack Obama tak vytváří svůj nový tým, který by měl řešit dopady finanční krize.

Larry Summers je momentálně na předním místě v listině možných kandidátů na budoucího šéfa Fedu, kterým je až do ledna roku 2010 Ben Bernanke. Summers byl ministrem financí v USA v letech 1999 až 2001, kdy byl prezidentem Bill Clinton.

Summers i Geithner mají mnoho zkušeností ve finanční a ekonomické sféře. Pracovali spolu například na řešení asijské finanční krize v letech 1997-98. Summers momentálně vyučuje na Harvardské univerzitě a byl poradcem ve volební kampani Baracka Obamy.

ČTĚTE TAKÉ: Akcie přivítaly nového ministra financí raketovým růstem

Geithner, jako šéf Federální rezervní banky v New Yorku, se již podílel na řešení současné krize. Stál mimo jiné u převzetí AIG americkou vládou.

Foto: Mediacop

Autor: - ala -

Další čtení

Škoda Auto: Plán omezení výroby VW nemá na aktivity české automobilky přímý dopad

Ekonomika
10. 7. 2026

Inflace v ČR v červnu zvolnila na 1,5 procenta, srazily ji pohonné hmoty a potraviny

Ekonomika
10. 7. 2026

Hlídač státu: Největšími soukromými příjemci dotací byly loni energetické firmy

Ekonomika
10. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ