Volkswagen dokončí převzetí společnosti Porsche

Ekonomika
4. 7. 2012 22:41
Německá automobilka Volkswagen získá plnou kontrolu nad výrobcem Porsche.
Německá automobilka Volkswagen získá plnou kontrolu nad výrobcem Porsche.

Německá automobilka Volkswagen získá plnou kontrolu nad výrobcem sportovních vozů Porsche. Za zbývající podíl 50,1 procenta, který dosud nevlastní, zaplatí 4,46 miliardy eur (114 miliard Kč). Oznámily to ve středu obě firmy. Transakce by měla být dokončena do 1. srpna. Součástí Volkswagenu je česká Škoda Auto.

Fúze společností Volkswagen a Porsche se měla původně uskutečnit již v loňském roce. Volkswagen však loni v září ohlásil její odložení kvůli nevyřešeným právním otázkám a vyšetřování bývalých nejvyšších manažerů Porsche.

Volkswagen již dříve koupil v Porsche 49,9 procenta akcií za zhruba 3,9 miliardy eur. Volkswagen je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě. Firma loni více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 15,8 miliardy eur.  


Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Guvernér ČNB Aleš Michl

Rekordní zisk ČNB. Investice do akcií se centrální bance vyplatily

Ekonomika
23. 5. 2025
David Nippert

Emise dluhopisů. Skupina Barrandov nabízí investici do TV Barrandov

Ekonomika
23. 5. 2025

Xiaomi chce do pěti let investovat do výzkumu a vývoje v přepočtu 613 miliard Kč

Ekonomika
22. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ