Česko v datech přináší výzkum od stolu a snadno pochopitelnou infografiku

Relax
30. 9. 2015 13:05
bez popisku 764255
bez popisku 764255

Aktuální témata i historické sondy prostřednictvím infografik nebo detailních map chce na měsíční bázi nabízet volně přístupný projekt Česko v datech.

Projekt Česko v datech se hlásí k datové žurnalistice, tedy ke zpracování a publikování dostupných dat, která však může být technicky náročné analyzovat. Proto za projektem, který řídí agentura Dark Side, stojí technologické a analytické firmy SAS, Deloitte a Unicorn. Cílem Česka v datech je podle jeho tvůrců "představit zajímavá fakta týkající se České republiky z netradičního pohledu a být zdrojem zajímavých informací o věcech, které Česko zajímají, a kterými je Česko výjimečné". Ambicí projektu Česko v datech je vyhledávat témata, která jsou přitažlivá, zajímavá nebo důležitá pro celou společnost, ale jejichž zpracování vyžaduje pokročilé datové nástroje. Chce objevovat souvislosti, které se v datech skrývají, a potvrdit či vyvrátit tvrzení, která se v české společnosti tradují, ale bez práce s rozsáhlými daty jim chybí důkaz.

Každé z témat bude mít vždy svého odborného garanta. Výsledky jsou volně přístupné na stejnojmenných stránkách Ceskovdatech.cz. K prvním zpracovaným tématům patří zastoupení cizinců v hlavním městě a čtvrti, které preferují, dále dovozy vína do České republiky nebo zastoupení žen v politice.

Autor: - bob -

Další čtení

Proměna roku 2025 - síla a motivace ve svém životě něco změnit

Relax
13. 1. 2026

Peugeot 408: design jako nástroj růstu

Relax
15. 1. 2026

Nové vydání časopisu Instinkt č. 2/2026: Nejnovější rozhovory, příběhy a témata čekají na vás

Relax
15. 1. 2026
2/2026 Instinkt

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ