Ministerstvo obrany údajně "pohřešuje" dva obrněné vozy Tatra, které byly v roce 2007 nasazeny v Afghánistánu u útvaru vojenské policie SOG. O dva roky později, kdy byl útvar zrušen, tatrovky zmizely. Jeden vůz přitom stál zhruba devět milionů korun. Ministerstvo však v reakci na článek médiím oznámilo, že auta jsou uložena v Zásobovacím středisku Rančířov.
Mluvčí vojenské policie Jan Čermák řekl Lidovým novinám, že materiál zrušeného útvaru SOG byl nabídnut ostatním součástem resortu. Poté vojenští policisté ztratili vozy ze zřetele. V pátrání nebylo podle deníku úspěšné ani ministerstvo obrany, které vylučovací metodou zjistilo, že u nich vozy nejsou. Po zveřejnění informací však úřad uvedl, že ví, kde se auta nacházejí. "Obě vozidla byla po zrušení jednotky předána jako součást souboru movitých věcí do Zásobovacího střediska Rančířov, kde byla řádně ošetřena a uložena," sdělil agentuře ČTK Jan Šulc z oddělení komunikace s veřejností generálního štábu armády.
Bývalý poručík jednotky SOG, který chtěl zůstat v anonymitě, řekl deníku, že když se jeho útvar rozpadl, nastal strašný chaos. "Lidi z útvarů po republice přijížděli do Prahy a rozebírali si naši techniku," tvrdí.
Podle LN byly tatrovky pro jednotku SOG speciálně upravené. Vojáci na ně například dodali pancéřování a zbraně. Také uřezali střechu, aby se vozy vešly do přepravního letounu Herkules. I proto by o ně stál Vojenský historický ústav.
"V současné době probíhá postupné rozúčtování souboru movitých věcí předaných útvarem SOG na jednotlivé kusy. Poté bude možno s nimi účelně nakládat a přidělit je k užívání jednotlivým součástem ministerstva obrany dle jejich potřeby," řekl Šulc.