Auta už odjela z Grand Prix Brno: byly kolony, došlo k nehodám

Domácí
4. 8. 2019 18:33
Situace na místě při odjezdu návštěvníků.
Situace na místě při odjezdu návštěvníků.

Z motocyklových závodů Grand Prix Brno už odjeli návštěvníci. Na silnicích u Masarykova okruhu a v okolí Brna už zůstává jen minimum aut. Řekl to před 18.30 mluvčí policie Pavel Šváb. Podle něj zkomplikovala odjezd aut nehoda osobního auta a motorky na silnici II/602. Kolony se tvořily i u 190. nájezdu na dálnici D1 a na samotné dálnici. V okolí okruhu bylo přes 11 tisíc aut, skoro 2600 motocyklů, 47 autobusů a na 250 karavanů.

"Situace se postupně stabilizuje i na západním přivaděči, kde je kvůli rekonstrukci omezené napojení na dálnici. Auta už jsou ale vesměs pryč," uvedl Šváb. Kolona byla jak na silnici II/602 kvůli nehodě auta a motorky, tak i na nájezdech a na samotné dálnici, která je zúžená kvůli rekonstrukci.

Část lidí přijížděla k Masarykovu okruhu předem už ve čtvrtek. V pátek se na okruhu uskutečnily tréninky, v sobotu i kvalifikace a dnes byl hlavní závodní den. Na akci dohlížely stovky policistů a strážníků. Policie během víkendu řešila řidiče pod vlivem alkoholu, ale také vloupání do aut a stanů a dnes ráno také krádež motocyklu

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Šálek Václav

Další čtení

Jan Lipavský vede českou diplomacii od prosince 2021

Domácí
2. 7. 2025

Zlínský kraj zajistí posílení dopravy na Dny lidí dobré vůle ve Velehradě

Domácí
2. 7. 2025

Nymburskou nemocnici ochromil kyberútok, funguje v nouzovém režimu

Domácí
1. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ