Autíčko na vysílačku je nebezpečné. Obsahuje toxické látky

Domácí
22. 8. 2019 05:44
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Česká obchodní inspekce (ČOI) zakázala prodej dětského autíčka na dálkové ovládání Stunt Radio Control. Čínská hračka obsahuje více toxického olova a kadmia, než povoluje norma. Navíc informace, že výrobek není vhodný pro malé děti, je na obalu uvedena pouze anglicky. ČOI o tom informovala v tiskové zprávě.

Plastové elektrické autíčko Stunt Radio Control od firmy Jin Xing Toys se prodává v papírové krabici oranžové barvy. Hračka je napájená čtyřmi tužkovými bateriemi, dálkové ovládání funguje na dvě baterie stejného typu.

Mnohonásobné překročení obsahu olova a kadmia oproti povoleným hodnotám odhalily laboratorní testy na čtyřech pájených spojích uvnitř hračky. Autíčko proto představuje riziko pro životní prostředí.

Problémem je i informace, že hračka není vhodná pro děti do tří let, protože obsahuje malé části. Text je totiž pouze v anglickém jazyce, nikoliv v češtině.

Autor: ČTK Foto: , www.pixabay.com/vicasso

Další čtení

MZV doporučilo Čechům co nejdříve opustit dostupnými spoji Venezuelu

Domácí
24. 11. 2025

Pořadatelé vánočních trhů v Brně kvůli žloutence posílili dezinfekci

Domácí
24. 11. 2025

Ve stáncích na vánočních trzích v centru Prahy bude kvůli žloutence dezinfekce

Domácí
24. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV