Auto při nehodě spadlo do rybníka. Mladík zemřel, další tři zraněni

Domácí
28. 6. 2017 08:01
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Při dopravní nehodě u Dačic na Jindřichohradecku zahynul mladý muž. Další tři cestující ze stejného vozu skončili v nemocnici. Automobil značky peugeot patrně následkem vysoké rychlosti narazil do stromu a následně spadl do rybníka. Všechny složky integrovaného záchranného systému na místě zasahovaly několik hodin.

Nehoda se stala v úterý po 20.30 na silnici mezi Řečicí a Dačicemi. "Případ převzali jindřichohradečtí kriminalisté, kteří budou zjišťovat okolnosti této tragické dopravní nehody," uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová.

Na jihočeských silnicích zemřelo od začátku roku 21 lidí. V úterý kromě mladíka u Dačic zahynul v odpoledních hodinách sedmdesátiletý muž na Táborsku. Na silnici mezi Sudoměřicemi u Bechyně a Bechyní s vozem Škoda 120 nezvládl řízení, vjel do protisměru a narazil do stromu.

"Apelujeme na všechny účastníky provozu na našich silnicích, aby striktně dodržovali pravidla a předpisy. Dbali opatrnosti a obezřetnosti vůči ostatním, nepřeceňovali své síly a schopnosti, zbytečně nehazardovali s životy svými a zejména jiných," uvedla Krausová.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Lucie Pařízková

Další čtení

ilustrační obrázek

Okamurův zákon o pachatelích: transparentnost, nebo stigmatizace?

Domácí
7. 6. 2026
ilusatrační obrázek

Turek ustupuje: Návrh na větší odstupy větrníků od obcí padá kvůli hrozbě ztráty evropských peněz

Domácí
7. 6. 2026
ilustrační obrázek

Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku, odpoledne se rozjela

Domácí
7. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ