Auto špatně řadilo. Příčina: kočka pod kapotou

Domácí
3. 7. 2012 14:44
Kočce se v autě zalíbilo.
Kočce se v autě zalíbilo.

Neobvyklé řešení měla porucha na jednom osobním autě v Plzni. Řidič ho přivezl v pondělí do servisu, protože už dva dny mu prý nešlo dobře řadit rychlosti. Když mechanici otevřeli kapotu, našli pod baterií provozovaného auta, právě na táhlech řazení schovanou černobílou perskou kočku. Informovala o tom Dana Krausová z plzeňské městské policie. Strážníci spolu s mechaniky zvíře zachránili.

Na kočku strážníky upozornil zaměstnanec autoservisu v Gerské ulici. Našel ji pod kapotou Škody Octavie. Kočka byla dehydrovaná, vyděšená a na hřbetu jí chyběla část srsti, jinak ale událost přestála. Strážníci ji převezli do spolku, který se stará o toulavé a ztracené kočky. Zvíře tam ošetřili a pak předali majitelce, která kočku už dva dny hledala.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Muž (uprostřed) podezřelý z krádeže vzácné relikvie, lebky svaté Zdislavy z Lemberka, odchází od okresního soudu, který ho neposlal do vazby.

Obviněný z krádeže lebky sv. Zdislavy lituje, že nezvolil jinou formu protestu

Domácí
16. 5. 2026
Lidé si mimořádně mohli prohlédnout Esslerovu přádelnu v rámci festivalu Open House Brno.

Lidé v Brně se podívali do běžně nepřístupných objektů, lákala třeba přádelna

Domácí
16. 5. 2026
Vrtulník EC665 Tiger při dni otevřených dveří na 22. základně vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou

Španělský Tiger poprvé v Česku: letecký svátek v Náměšti zaujal návštěvníky

Domácí
16. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ