Babiš se chystá na Hrad. Zemanovi vysvětlí, jak se věci mají

Domácí
8. 5. 2018 07:29
Andrej Babiš.
Andrej Babiš.

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) seznámí v úterý odpoledne prezidenta Miloše Zemana se stavem vyjednávání s ČSSD o nové vládě. V pondělí se Babiš dohodl s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem na návrhu znění koaliční smlouvy. Zbývá ještě dokončit programové prohlášení možného menšinového kabinetu, který by měla tolerovat KSČM.

Hamáček po schůzce s Babišem uvedl, že text koaliční dohody je podle něho pro sociální demokracii akceptovatelný. Řeší podle něho všechny záležitosti ohledně pojistek, které ČSSD ve smlouvě chtěla mít. Babiš uvedl, že bylo dojednáno vše, co bylo potřeba.

V pátek se sejde nad dohodnutými dokumenty poslanecký klub ANO a předsednictvo ČSSD, které by mohlo vypsat vnitrostranické referendum. V něm členové strany rozhodnou, zda sociální demokracie do koalice s ANO vstoupí, nebo ne. V sobotu zasedne širší vedení KSČM.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Šimánek Vít

Další čtení

ilustrační foto

AVE začíná opět navážet odpad na čáslavskou skládku, město to chce monitorovat

Domácí
7. 4. 2026
ilustrační foto

Průzkum: Téměř dvě třetiny řidičů přiznávají, že při řízení spěchají

Domácí
7. 4. 2026
ilustrační foto

Muž přepadl večerku v Benešově. Prodavačku zbil pálkou a zkopal

Domácí
Aktualizováno: 7. 4. 2026 21:49

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ