Zeman je nejhorší ze všech kandidátů na prezidenta, píší Slováci

Domácí
8. 1. 2013 10:35
Miloš Zeman.
Miloš Zeman.

Favorit nadcházejících voleb českého prezidenta, expremiér Miloš Zeman, je podle slovenského listu Sme nejhorším ze všech kandidátů. Jeho příchod na Pražský hrad by byl nejen pokračováním, ale i vystupňováním a zvulgárněním Klausovy politiky oslabování právního státu a demokratické kontroly moci, nacionalismu a odmítaní vyrovnat se s minulostí, napsal slovenský deník.

Anketa:

Necháte se ovlivnit výkony kandidátů a kandidátek na prezidenta v televizních či rozhlasových debatách?

"Za Zemanem stále stojí velmi rozsáhlé (nebo se dá rychle obnovit) zázemí podivných, až hrůzu nahánějících vazeb sahajících od bývalých komunistických aparátčíků a tunelářů až do Moskvy. Navíc má Zeman bohaté zkušenosti s budováním mocenských struktur," uvedl deník.

Období Zemanovy vlády v letech 1998 až 2002 přirovnal komentátor k vládnutí bývalého autoritářského slovenského premiéra Vladimíra Mečiara, a to včetně primitivismu a vulgárnosti v politice. "I když Zeman, pyšnící se svým vzděláním, výpady proti kritikům obvykle zaobalil trochu lépe než přízemnější Mečiar, obsah jejich vyjádření zůstal stejný," soudí list.

Deník připomněl aféry, které provázely Zemanovo vládnutí. Napsal rovněž, že Zeman dláždil cestu komunistů k účasti na moci a že podporoval růst vlivu "putinovského Ruska" v Česku. Po volbách konaných v roce 1998 zase uzavřel opoziční smlouvu s ODS vedenou Klausem, která umožnila existenci menšinové vlády ČSSD a která podle Sme zrušila opoziční kontrolu vlády a zasadila ránu rozvíjející se české demokratické politické kultuře.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

V bojích na Ukrajině zemřel další Čech. Student umění, věnoval se sochařství

Domácí
27. 11. 2025
Národní garda ve Washingtonu - ilustrační foto

Gardisty postřelil Afghánec, který spolupracoval i se CIA, řekl její šéf

Domácí
27. 11. 2025
Hasiči evakuují několik ulic

Bagr překopl plynovod. V Praze probíhá masivní zásah a evakuace

Domácí
Aktualizováno: 27. 11. 2025 10:08

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV