Bradáčová se nemusí omluvit exšéfovi protikorupční policie

Domácí
8. 12. 2016 15:35
Lenka Bradáčová.
Lenka Bradáčová.

Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová se nemusí omlouvat bývalému řediteli protikorupční policie Tomáši Martincovi za tvrzení, že proti ní konstruoval kauzu. Rozhodl o tom soud, který zamítl Martincovu žalobu. Bývalý policista požadoval vedle omluvy také 200 tisíc korun za zásah do osobnostních práv. Verdikt není pravomocný.

Soudkyně Otília Hrehová konstatovala, že Martinec v prvé řadě vůbec neměl žalovat Bradáčovou jako soukromou osobu, ale Vrchní státní zastupitelství v Praze, které nese za výroky své šéfky odpovědnost. Mezi sdělením Bradáčové a údajným porušením osobnostních práv Martince navíc nenašla příčinnou souvislost.

Martinec tvrdí, že Bradáčová využila svého vlivu a odstartovala proti němu mediální kampaň. V březnu 2013 řekla moderátorovi pro interview v rádiu, že protikorupční policie na ni "vyrobila" kauzu podjatosti při šetření zakázky údajně spojené s jejím manželem.

Později vyšlo najevo, že Martinec se předtím s Bradáčovou sešel a sdělil jí, že její manžel, s nímž v té době už nežila, figuruje v jedné z kauz. Podle pozdějších závěrů kontroly policejního prezidia se tím nedopustil trestného činu ani přestupku, postupoval však nestandardně.

Martinec uvádí, že výrok Bradáčové se nezakládal na pravdě a jeho cílem byla Martincova profesní i mediální likvidace. Tehdejší policejní funkcionáři na něj prý začali vyvíjet tlak, který vyústil v jeho rezignaci a odchod od policie. Bradáčová už dříve sdělila, že Martincův současný postup nemá důvod komentovat.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Kamaryt Michal

Další čtení

Soud vyměřil kvůli podvodům s řidičskými průkazy ve Varnsdorfu nepodmíněné tresty

Domácí
18. 7. 2025
ilustrační foto

Motorkář ujížděl policii. Vjel na letiště, zastavil provoz a prorazil plot

Domácí
Aktualizováno: 18. 7. 2025 17:00
ilustrační foto

Muž chtěl podat trestní oznámení na vládu, jinak zabije děti. Zranil policistu

Domácí
18. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ