Brňanka okrádala seniory, přišla si na statisíce

Domácí
24. 8. 2017 14:21
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Policie obvinila šestatřicetiletou ženu z Brna z okrádání seniorů po celé zemi. Žena má podle policie na svědomí prozatím sedm skutků, od poloviny loňského roku si přišla téměř na tři sta tisíc korun. Za krádež a porušování domovní svobody jí hrozí pět let vězení. Na webu policie to ve čtvrtek uvedla mluvčí Andrea Cejnková.

Žena si podle mluvčí vždy vymyslela nějakou legendu a vetřela se starším lidem do bytu či rodinného domu. Tvrdila, že jde zkontrolovat vodoměr nebo že je pracovnice pojišťovny a přišla vrátit přeplatek. "Scénář byl pak vždy totožný. Žena vytáhla bankovky a žádala o rozměnění. Přitom si vysledovala, odkud senior bere peníze, a pak jen vyčkala na vhodný okamžik a úspory odcizila," uvedla mluvčí.

Nejvyšší částku si odnesla z Turnova, kde zazvonila u rodinného domu pětadevadesátiletého muže, šlo o 175 tisíc korun. Podle policie však žena kradla například i v Chrudimi, dva z případů evidovali policisté v Jihomoravském kraji. V Kuřimi žena podle policie okradla třiadevadesátiletou ženu o 26 tisíc korun, v obci na Znojemsku sedmaosmdesátiletou ženu o osm tisíc korun.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Ruml Miloš

Další čtení

ilustrační foto

Devět zraněných při srážce autobusu a osobního auta. Letěly i dva vrtulníky

Domácí
18. 9. 2025
ilustrační foto

Odmítač očkování i covidu může dostat tři roky. U soudu je drzý, trvá na "pravdě"

Domácí
18. 9. 2025
ilustrační foto

Před pěti lety otrávili Bečvu. Podle rybářů není stále v kondici, nikoho nepotrestali

Domácí
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ