Celníci při kontrole zabavili padělky za tři miliony korun

Domácí
17. 10. 2016 14:54
Padělky bot zabavili celníci v severních Čechách (ilustrační foto).
Padělky bot zabavili celníci v severních Čechách (ilustrační foto).

Padělky za více než tři miliony korun zajistili celníci při kontrolách kamenných prodejen na severu Čech. Mezi zabaveným zbožím jsou hlavně boty. Informoval o tom mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.

Na kontroly obchodů se celníci vydali v uplynulých dvou týdnech. Skladování padělků a napodobenin zjistili u 21 prodejců. "Kontroloři našli 3427 párů podezřelé obuvi, dále 54 kusů hraček a textilu, u kterých vzniklo podezření, že se jedná o zboží porušující práva majitelů ochranných známek," uvedl Nejedlý. Hodnota zajištěného zboží vyčíslená v ceně originálních výrobků činí 3,189 milionu korun.

Největší množství padělků objevili celníci v provozovně na sídlišti v Mostě. Tam prodejce skladoval 572 párů plastových zdravotních bot. Dalších 427 párů bylo v obchodním centru ve Varnsdorfu na Děčínsku a 289 párů v prodejně v ústecké čtvrti Severní Terasa. "Zboží bylo vystavené v prodejních koších i v regálech a kontrolovaní prodejci uvedli, že jej zakoupili v areálu tržnice Sapa v Praze," řekl Nejedlý.

Nekalé prodejce čeká podle mluvčího řízení o správním deliktu a finanční postih. Pokuta může dosáhnout až deseti milionů korun. "Zajištěné zboží bude ekologicky zničeno pod dohledem celníků," dodal mluvčí.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Axel Heimken

Další čtení

Stylové Vánoce bez stresu ze zpožděných balíčků zachrání dárkové poukazy

Domácí
18. 12. 2025
ilustrační foto

Hromadná nehoda na D1 zablokovala směr na Brno, kolony mají až osm kilometrů

Domácí
18. 12. 2025
ilustrační obrázek

Nejdelší noc roku je tady. Zimní slunovrat zahájí astronomickou zimu

Domácí
18. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV