Policejní prezident Martin Červíček chce, aby odstupující šéf protikorupční policie Tomáš Martinec působil ve vedení Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování. Červíček to v neděli řekl v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. Martinec na svou funkci rezignoval k 15. květnu po sporu s pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou.
Červíček uvedl, že by chtěl využít Martincovy zkušenosti v oblasti hospodářské kriminality. "Chtěli bychom na Policejním prezidiu vytvořit určité analytické centrum, které by lepším způsobem sdílelo informace v šetření nejenom celorepublikových speciálních útvarů, a myslím si, že to bude znamenat posílení Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování a já bych byl velmi rád, kdyby pan Martinec zastával nějakou pozici v hierarchii tohoto úřadu," uvedl Červíček.
Podle něho by měl, zřejmě jako náměstek, pomoci současnému řediteli úřadu s některými systémovými změnami, které Červíček chystá. Policejní prezident však podotkl, že záleží také na výsledku šetření odboru vnitřní kontroly Policejního prezidia kvůli sporu Martince s Bradáčovou. Červíček v neděli uvedl, že oficiální výsledek šetření by měl být k dispozici v týdnu od 13. května, nyní ještě prezidium konzultuje některé otázky s generální inspekcí.
Bradáčová již dříve prohlásila, že ji chtěl protikorupční útvar poškodit informacemi o prověřování a možném trestním stíhání jejího manžela Tomáše Hájka. Podle žalobkyně útvar také zpracovával desítky kauz mimo dozor státního zastupitelství. Bradáčová se proto obrátila na Červíčka, aby tyto informace prověřil.
Spor žalobkyně s policií vyšel najevo koncem března, kdy Bradáčová vyvracela v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Frekvence 1 možnou podjatost v kauze IT zakázek ministerstva práce a sociálních věcí. V něm policisté prověřují i jejího manžela, se kterým však žalobkyně již tři roky nežije. Bradáčová tehdy uvedla, že na ni kauzu vyrobil Martinec. To však Martinec odmítl.
Červíček chce, aby Martinec působil ve vedení kriminální policie
Domácí
5. 5. 2013 12:53
Policejní prezident Martin Červíček.
Autor: ČTK Foto: ČTK