Češka žádá v Pákistánu o propuštění na kauci, soudce má dovolenou

Domácí
3. 3. 2018 14:10
Pašeračka Tereza.
Pašeračka Tereza.

Soud s Češkou, která byla 10. ledna zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, byl odročen na 17. března. Jednání se uskutečnilo pouze formálně, protože soudce má dovolenou. Advokát zadržené ženy požádal o její propuštění na kauci, soud zatím nerozhodl.

U soudu byl český honorární konzul z Láhauru. "Zadrženou ženu viděl, ale dnes s ní nehovořil," informovala mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Ve čtvrtek s Češkou mluvila zástupkyně českého velvyslance. Podle ní je zadržená relativně v pořádku, zůstává ve vězení v Láhauru, v cele je momentálně s jednou ženou. Hygienické podmínky jsou prý vyhovující.

Pákistánští celníci Češku zadrželi údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na spoj do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, odkud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska. Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle české diplomacie zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.

Autor: - red -, ČTK Foto: , Facebook

Další čtení

ilustrační foto

Agrese i záškoláctví na školách rostou. Kyberšikana trápí hlavně střední školy

Domácí
27. 12. 2025
ilustrační foto

Otevírají se obchody, začínají výprodeje i vracení dárků. Ale pozor na slevy

Domácí
Aktualizováno: 27. 12. 2025 07:22
ilustrační foto

Hvězdárna v Pardubicích bude mít novou kopuli a robotický dalekohled

Domácí
26. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV