Česko chce poslat Srbům kvůli migrační krizi 20 milionů

Domácí
18. 11. 2016 14:17
Migranti v Srbsku.
Migranti v Srbsku.

České ministerstvo vnitra chce kvůli řešení migrační krize poslat peněžitý dar dvaceti milionů korun do Srbska. Peníze by měly jít na nákup terénních a přepravních aut, které by používala srbská pohraniční policie. Poslání finančního daru bude muset schválit vláda. Vyplývá to z materiálů na jedno z příštích jednání vlády.

Česko pomohlo finančně i v loňském roce, kdy do Srbska poslalo poloviční částku, než by měla jít letos. Šest milionů korun šlo na výdaje Komisariátu pro uprchlíky a migraci, pod který spadají všechna azylová, přijímací a tranzitní centra do uprchlíky. Peníze byly použity například na vybavení center nebo na financování psychologů či překladatelů, kteří tam pracovali. Další čtyři miliony Srbsko použilo na nákup techniky a aut pro pohraniční hlídky.

Česká vláda posílá na řešení uprchlické krize peníze i dalším zemím. Letos například získala Makedonie 20 milionů, Řecko pět milionů a 2,5 milionu korun šlo přijímacím a tranzitním centrům na balkánské migrační trase.

Hlasujte:

Dotkla se vás nějak konkrétně uprchlická krize?

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Darko Vojinovic

Další čtení

Pelikán - ilustrační foto

Kvůli ptačí chřipce museli v pražské zoo utrácet ptáky. Umřel kvakoš, ibis i pelikán

Domácí
26. 2. 2026
ministr školství Robert Plaga

Školní reforma odložena: ministerstvo chce lepší přípravu a orientaci

Domácí
26. 2. 2026
Krkonošský národní park

Motoristé řeší finance parků, opozice mluví o ohrožení ochrany přírody

Domácí
26. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ