Česko může vydat synovce exprezidenta do Arménie

Domácí
3. 6. 2019 12:41
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Česko může vydat do Arménie policejně hledaného Nareka Sargsjana, synovce bývalého arménského prezidenta a někdejšího premiéra Serže Sargsjana. O přípustnosti vydání rozhodl minulý týden pražský městský soud, řekla v pondělí mluvčí Markéta Puci. Případ muže, který údajně obchodoval s drogami a přechovával zbraně, ještě posoudí ministryně spravedlnosti.

Kriminalisté zadrželi sedmatřicetiletého Arména v prosinci v bytě v Praze 5. Na akci se podílela zásahová jednotka. Policisté měli podezření, že bude Sargsjan ozbrojený. Podle tiskové agentury Armenpress se po muži pátrá od července loňského roku kvůli ilegálnímu obstarávání a držení střelných zbraní a výbušnin a také kvůli obchodování s narkotiky.

Generální prokuratura Arménské republiky požádala v lednu Česko o Sargsjanovo vydání. Státní zastupitelství následně zjišťovalo například to, zda nemá muž udělenou mezinárodní ochranu, zda by nebyl vydáním nepřiměřeně postižen nebo zda jeho trestný čin není promlčený nebo není politický. Předběžné šetření skončilo v dubnu.

"Státní zástupkyně navrhla, aby Městský soud v Praze vyslovil, že je vydání osoby do Arménské republiky přípustné," uvedl mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. "Návrhu bylo vyhověno," upřesnila mluvčí.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Fotobanka ČTK/Horázný Josef

Další čtení

Obnovené mrtvé rameno řeky Moravy v Nových Sadech v Olomouci, které je od loňského podzimu součástí protipovodňových úprav v této části města, se kvůli tání sněhu a následnému zvýšení hladiny zaplnilo vodou. Napojilo se tak do říčního systému na jihu města a pomáhá odvádět zvýšený průtok vody.

Obnovené slepé rameno řeky Moravy v Olomouci se po úpravách naplnilo vodou

Domácí
2. 3. 2026
ilustrační foto

Kriminalisté zasáhli proti dealerům, zajistili drogy i 400 tisíc korun

Domácí
2. 3. 2026
ilustrační foto

Benzin i nafta pod tlakem. Ceny mohou vyskočit až o pět korun

Domácí
Aktualizováno: 2. 3. 2026 12:40

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ