Česko se v žebříčku korupce opět propadlo

Domácí
26. 10. 2010 11:18
V Česku se stále víc uplácí (ilustrační foto).
V Česku se stále víc uplácí (ilustrační foto).

Zdá se, že Česko je stále víc zkorumpované. Podle mezinárodní organizace Transparency International je na 53. místě ze 178 zemí. Oproti loňsku si tak o jedno místo pohoršilo. Lépe je na tom například Bahrajn, Malta nebo Jordánsko. Jen o jedno místo ze Českem je pak Kuvajt a Jihoafrická republika. Informuje o tom server iDnes.cz.

"S jistou nadsázkou se dá říct, že korupční špína je zažraná a nechce pustit," okomentoval novinku ředitel Transparency International David Ondráčka. Takzvané hodnocení vnímání míry korupce zveřejňuje organizace každý rok.

Česko si vysloužilo známku 4,6. Na stupnici od 0 do 10 přitom hodnocení blížící se nule znamená vyšší míru korupce, naopak čím je známka vyšší, tím je země méně zkorumpovaná.

Loni se Česko v uvedeném hodnocení propadlo ze 45. na 52. místo. Letos mu patří třiapadesátá příčka. "Na vládní úrovni se za poslední rok a půl nepřijalo žádné protikorupční opatření, vedla se permanentní volební kampaň. Politici o protikorupčních opatřeních zatím jen mluví, je nejvyšší čas je začít realizovat," řekl ředitel společnosti v ČR David Ondráčka.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Do hlavní budovy Muzea Prahy na Florenci dnes dorazily stovky návštěvníků

Domácí
6. 12. 2025
Požár průmyslové haly v Žebráku na Berounsku, 14. srpna 2023

Výběr rozsáhlých požárů v průmyslových objektech za posledních pět let

Domácí
6. 12. 2025

Ve Strašnicích hořel v noci pneuservis s veterány, škoda 200 milionů Kč

Domácí
6. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV