Česko si oddychlo: všechny řeky klesají, povodně nehrozí

Domácí
15. 6. 2013 10:17
Ústí nad Labem během povodní.
Ústí nad Labem během povodní.

Hladiny řek v Česku dál klesají, na žádné z nich už neplatí druhý povodňový stupeň, tedy pohotovost. Poslední byly odvolány na Lužnici v Klenovicích na Táborsku a na Nové řece v Mláce na Třeboňsku. První povodňový stupeň, tedy bdělost, byl podle webu Českého hydrometeorologického ústavu po poledni platný na sedmi místech a pěti řekách.

Labe v Ústeckém kraji se vrací do normálu. V Ústí nad Labem klesla hladina do sobotního rána na 4,8 metru a do zrušení prvního povodňového stupně jí zbývá 30 centimetrů. V Děčíně je řeka půl metru nad hranicí prvního povodňového stupně.

K sobotnímu poledni zůstávalo podle Ředitelství silnic a dálnic kvůli záplavám nebo odklízení povodňových škod uzavřených 52 silnic. Většinou jde o komunikace třetích tříd a místní komunikace. Otevřen je již sjezd z dálnice D8 ve směru na Ústí nad Labem. Největší počet uzavřených ulic zůstává v Praze, dále jsou uzavřené silnice hlavně na Kolínsku, Mělnicku, Nymbursku a Táborsku.

Záplavy, které postihly Česko začátkem června po vytrvalých deštích, způsobily miliardové škody a vyžádaly si nejméně dvanáct životů. Zasaženo bylo sedm krajů.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Náklady na obaly vzrostou e-shopům o tisíce i miliony, varují odborníci

Domácí
29. 7. 2026
ilustrační obrázek

„Poznáte ho?“ Policie zveřejnila záběry muže podezřelého z pokusu o znásilnění v Hořovicích

Domácí
29. 7. 2026
ilustrační foto

Magistrát: Lidé v Praze letos zatím ztratili přes 3000 věcí, nejčastěji v MHD

Domácí
29. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ