Český speleolog zemřel po závalu na Slovensku

Domácí
15. 8. 2016 09:46
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Český speleolog zemřel o víkendu po závalu v jeskyni na středním Slovensku. Muž upadl do bezvědomí a zraněním podlehl, informovala slovenská horská služba.

Zasypanému jeskyňáři pomáhali jeho kolegové, kterým se ještě do příchodu horských záchranářů podařilo zával uvolnit, a také začali s resuscitací postiženého. Jeho zranění byla podle horské služby tak vážná, že jim na místě podlehl. Na místě zasahovaly dvě desítky záchranářů.

K neštěstí došlo v Jeskyni ztraceného prstenu, která byla podle Slovenské speleologické společnosti objevena letos v červnu. Jeskyně se nachází u osady Môce asi 25 kilometrů od Banské Bystrice a nedaleko lyžařského střediska Donovaly.

Neštěstí ve slovenských jeskyních jsou spíše ojedinělá. Například v roce 2009 bylo v jeskyni na východě Slovenska nalezeno tělo Čecha, který podle slovenských medií ve vlasti čelil obžalobě z přípravy vraždy nadřízeného.

Autor: ČTK Foto: ČTK , /Vostárek Josef

Další čtení

ilustrační obrázek

72 hodin: příručka, která nedorazila ke každým dveřím. Co je v ní?

Domácí
28. 5. 2026
ilustrační obrázek

Rekordní výhra jako zátěž: psychologové radí výherci, jak zvládnout šok

Domácí
28. 5. 2026

Lákadly letošního armádního dne Bahna budou tanky Leopard a obrněné vozidlo CV90

Domácí
28. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ