Desítky hasičů likvidovaly požár ve skalnatém terénu na Českolipsku

Domácí
31. 8. 2019 15:05
Desítky hasičů likvidovaly požár ve skalnatém terénu na Českolipsku.
Desítky hasičů likvidovaly požár ve skalnatém terénu na Českolipsku.

Desítky hasičů bojovaly několik hodin s ohněm v těžko přístupném terénu u obce Noviny pod Ralskem na Českolipsku. Les mezi skalami na kopci vzplál v pátek kolem půl osmé večer, zásah pak museli hasiči přerušit a pokračovali v sobotu. Vyhlášen byl třetí ze čtyř stupňů poplachu. Po poledni požár v blízkosti zříceniny hradu Ralsko lokalizovali. Oznámil to řídící důstojník českolipských hasičů Jan Soušek.

"Na kopci zůstala samonosná nádrž s vodou z preventivních důvodů," uvedl Soušek. Místo předají po úplném dokončení zásahu hasiči k dohledu vlastníkovi, což jsou Vojenské lesy a statky ČR.

Ohnisko požáru se nacházelo v nebezpečném místě, ve srázu, skalnatém terénu. Na místo se dnes sjeli hasiči ze širokého okolí. Pomáhal vrtulník, který patnáctkrát vyletěl nad terén a shodil ze speciálního vaku na oheň vodu. Požár nebyl podle Součka rozsáhlý, hořelo ale v místě, kam se lze jen těžko s technikou dostat. Při zásahu se nikdo nezranil.

Mluvčí hasičů Libereckého kraje Lucie Hložková uvedla, že požár se rozšířil na plochu zhruba 70 krát 40 metrů a na místě zasahovalo 18 jednotek hasičů. Čerpací stanoviště pro vrtulník zřídili dobrovolní hasiči, kteří vak plnili. Zabránit rozšiřování požáru se hasičům podařilo krátce před 13.30.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/PR/Hasiči Mimoň

Další čtení

Požár průmyslové haly v Žebráku na Berounsku, 14. srpna 2023

Výběr rozsáhlých požárů v průmyslových objektech za posledních pět let

Domácí
6. 12. 2025

Ve Strašnicích hořel v noci pneuservis s veterány, škoda 200 milionů Kč

Domácí
6. 12. 2025
ilustrační foto

Do Česka dorazilo betlémské světlo. Skauti ho přivezli ve třech svítilnách

Domácí
6. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV