Auto na dálnici D46 překročilo povolenou rychlost o víc než 70 km

Domácí
23. 2. 2018 11:15
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Policisté zadrželi na dálnici D46 na Prostějovsku pětapadesátiletého cizince, který se svým autem překročil maximální povolenou rychlost o více než 70 kilometrů v hodině. Policisté zjistili, že na muže byl v Itálii vydán evropský zatykač. Po osobním vozidle Audi, ve kterém muž jel, zase pátrá policie německá.

Cizince zadrželi policisté prostějovského dopravního inspektorátu v úterý. Řidič se s Audi řítil směrem na Prostějov rychlostí 182 kilometrů za hodinu, v úseku je přitom nejvyšší povolená rychlost 110 kilometrů v hodině. "Policisté vozidlo Audi dojeli a s pomocí světelného nápisu vyzývajícího k následování hlídky s ním sjeli na exitu 26 mimo dálniční těleso. Při následné silniční kontrole policisté zjistili, že na řidiče byl v Itálii vydán evropský zatýkací rozkaz," uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Řidiče, který má trvalý pobyt v ČR, proto policisté zadrželi a nasadili mu pouta. "Dalším šetřením na místě policisté zjistili, že automobil typu Audi Q7 je také v pátrání. Po vozidle v hodnotě 2,5 milionu korun ho vyhlásila policie německá," doplnil Kořínek.

Muže pak policisté předali Krajskému státnímu zastupitelství v Brně k vydávacímu řízení. Kradené auto bylo zajištěno a bude vydáno oprávněnému vlastníkovi. Cizinci navíc hrozí ve správním řízení pokuta za přestupek.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Kholl Jan

Další čtení

ilustrační foto

Liberecká zoo bude dočasně kvůli opravě pavilonu bez žiraf, první už odjela

Domácí
15. 7. 2025
Prezident republiky Petr Pavel s manželkou Evou se setkali s mladými aktivními občany z různých regionů České republiky, 15. července 2025, Lány.

Prezident Pavel se v Lánech setkal s mladými aktivními lidmi z celé ČR

Domácí
15. 7. 2025
Téma TÝDNE

TÉMA TÝDNE: Válka na Ukrajině, blízké volby a KGB a siderické kyvadélko

Domácí
15. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ