Bouřka se prohnala Českem a zastavila vlaky

Domácí
13. 4. 2018 16:50
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Odpolední bouřka na některých místech Česka přerušila nebo zkomplikovala provoz na železnici. Vlaky nejezdí mezi Mšenem na Mělnicku a Skalskem na Mladoboleslavsku, problémy jsou také na Kolínsku a v Dobroníně na Vysočině, řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová.

Mezi Mšenem a Skalskem byl před 16.00 přerušen provoz kvůli stromu spadlému na koleje. Větší komplikace jsou ale podle Šubové mezi Velimí a Kolínem, kde je hlášena porucha zabezpečovacího zařízení. Jezdí se tam takzvaně mezistaničně, v jednom okamžiku může být na trati pouze jeden vlak. "Cestující musejí počítat s výrazným zpožděním," upozornila mluvčí.

Stejná situace je podle ní v Dobroníně na trati Havlíčkův Brod-Jihlava. "Přes Dobronín se kvůli poruše zabezpečovacího zařízení vůbec nedá jezdit," dodala mluvčí.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Šálek Václav

Další čtení

Pro veřejnost se dnes otevře Hrzánský palác v Praze, náhradní sídlo vlády

Domácí
5. 7. 2026
Hasiči zasahují u požáru dvou osobních automobilů po dopravní nehodě na I/6 u Lubence.

Hasiči na Lounsku vyjížděli k požáru dvou aut po nehodě, šest lidí se zranilo

Domácí
4. 7. 2026
ilustrační obrázek

Po vypískání ve Strážnici ministr Klempíř dorazil do Varů, kde se vyhnul zahájení

Domácí
4. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ