Cedule z nekvalitních silnic "Zde stavěla Skanska" musejí pryč

Domácí
18. 4. 2011 10:34
Jedna z cedulí na úseku dálnice D1 Kroměříž - Hulín.
Jedna z cedulí na úseku dálnice D1 Kroměříž - Hulín.

Cedule u špatně postavených silnic, které upozorňují řidiče na to, že je stavěla společnost Skanska, musejí pryč. V pátek o tom rozhodl městský soud, který tak zabránil Ředitelství silnic a dálnic tyto cedule používat až do vyřešení celého sporu.

Skanska chce od státu odškodné až 50 milionů. Nápis na dálnici D1 u Kroměříže upozorňuje na úsek, jehož stavbu Ředitelství silnic a dálnic reklamuje na Skansce. Firma protestuje především proti tomu, že je jedinou firmou, na jejíž reklamace stát takto upozorňuje.

Ředitelství silnic a dálnic přitom reklamuje řadu jiných úseků od jiných firem: například brzy začne oprava silnice mezi Jabloncem nad Nisou a Tanvaldem, kterou loni provedla Eurovia, ale na vozovce už není rekonstrukce patrná.

Skanska dnes podala žalobu na ochranu dobré pověsti. Kromě omluvy se firma dožaduje i odškodného ve výši 50 milionů korun. "Jsme přesvědčeni, že postup ministerstva a ŘSD, který vyústil v rozmístění cedulí, nepochybně zasáhl do dobré pověsti společnosti, požadavek na zdržení se neoprávněných zásahů, omluvu a finanční kompenzaci je tak zcela na místě," řekl serveru iDnes.cz David Skopal z advokátní kanceláře Pokorný, Wagner & spol., která převzala zastupování společnosti Skanska v této věci.

Ředitelství silnic a dálnic zatím rozhodnutí soudu nekomentovalo, protože ho ještě nemá k dispozici. Šéf Skansky Dan Ťok a generální ředitel ŘSD Jiří Švorc se minulý týden ve čtvrtek po dlouhé době sešli, aby řešili spory, které mezi oběma stranami jsou. Podle Ťoka dopadlo víceméně pozitivně. "Nebude potřeba zřizovat speciální komise, záležitosti budeme řešit v běžném pracovním pořádku," uvedl Ťok.

Autor: - red -Foto: ČTK

Další čtení

Asociace: Počet asistenčních zásahů kvůli hnízdům hmyzu se loni zdvojnásobil

Domácí
12. 7. 2025
ilustrační foto

Novináři se zastali Rychlíkové. Čelí nenávisti za odhalení Turka jako násilníka

Domácí
11. 7. 2025
ilustrační foto

S montéry se zlomilo rameno plošiny. Jeden zemřel, druhý je těžce zraněný

Domácí
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ