Manažeři vyzráli na opravy D1. Kolonám prchnou vzduchem

Domácí
13. 5. 2013 09:01
Vrcholní manažeři si najímají malá letadla (ilustrační foto).
Vrcholní manažeři si najímají malá letadla (ilustrační foto).

Rekonstrukce dálnice D1 pomalu nabírá na obrátkách a řidiče čím dál víc trápí, jak se vyhnout předpokládaným kolonám a komplikacím. Vzniká například aplikace, která během několika minut svede dohromady neobsazené auto a pasažéra se stejnou cestou. Na možný dopravní kolaps se připravují i vrcholní manažeři. Jak zjistili reportéři televize Barrandov, pod heslem "když to nejde po zemi, tak to vezmeme vzduchem" si ve velkém najímají malá letadla.

Beznadějná zácpa u Jihlavy, kolona u Větrného Jeníkova, ještě jedna před Brnem. Dopravní hlášení, která se kvůli opravě dálnice D1 možná už za několik týdnů stanou evergreenem. Předním manažerům to však nevadí. Na kolony se budou dívat z výšky.

Jan Kopsa ze společnosti Pilotem na zkoušku potvrzuje, že vytížených podnikatelů, kteří se po Česku přepravují letecky, přibývá. "Klientů máme více, je to zhruba padesátiprocentní zvýšení."

Kvůli přednáškám na brněnské univerzitě si chce soukromé letadlo pronajímat i soudní znalec Vladimír Smejkal. "Já si dělám pilotní průkaz proto, že mě létání baví. Ale teď jsem zrychlil všechny činnosti, abych ho měl hotový co nejdříve, protože bych rád nahradil dopravu po D1 létáním do Brna," řekl Smejkal pro TV Barrandov. 

Cena pronájmu letadla začíná zhruba na čtyřech tisících za hodinu. Tento čas odpovídá doletu do moravské metropole. Do Ostravy to trvá ještě o půl hodiny déle.

Modernizace D1 začala v pátek, zatím se obešla bez kolon. Největší peklo se podle expertů čeká o prázdninách, a to při takzvaném snášení mostů, jež by mělo probíhat během několika dnů a v noci. A také při jakékoli nehodě, která se stane. Celá obnova dálnice potrvá několik let a má stát zhruba 14 miliard korun.

Další čtení

Při nočním požáru bytu v Praze zemřel muž, dvě zraněné ženy skončily v nemocnici

Domácí
11. 5. 2025

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ