Na českých silnicích zemřel podobný počet lidí jako loni

Domácí
30. 4. 2017 20:05
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Na českých silnicích zemřelo letos v dubnu 36 lidí, o jednoho méně než loni. Číslo vyrovnává tragickou bilanci z dubna před třemi roky, která byla nejnižší od roku 1990. Od začátku roku při dopravních nehodách v Česku zemřelo 124 lidí, což je o 19 méně než za první čtyři měsíce loňska. Vyplývá to z předběžných údajů policie.

Téměř polovina z letošních dubnových obětí nehod připadá na druhý týden měsíce, na silnicích během něj podle průběžných čísel zahynulo 16 lidí. Naproti tomu ve třetím týdnu bylo usmrcených pět. Velikonoce si letos na silnicích vyžádaly šest lidských životů.

Nejtragičtější byla v dubnu čelní srážka osobního auta a dodávky u Černé Hory na Blanensku. Při nehodě minulý týden v sobotu na místě zemřeli řidič a spolujezdec z osobního auta, dva mladíci ve věku 21 a 23 let, v nemocnici zraněním podlehl i pětačtyřicetiletý řidič malé dodávky. Kolize na několik hodin uzavřela frekventovanou silnici z Brna na Svitavy.

Neděle k dubnovému počtu mrtvých na českých silnicích žádnou oběť nepřidala. V sobotu zemřel nedaleko Vrbna pod Pradědem na Bruntálsku devatenáctiletý řidič auta, které sjelo ze silnice a narazilo do stromu.

Autor: ČTK Foto: , HZS Středočeského kraje

Další čtení

Prezident Agrární komory ČR Jan Doležal

Zemědělská krize v Česku: Dotace se zdaní, půda zdraží, pomoc je nejistá

Domácí
21. 5. 2026
ilustrační obrázek

Tuzemské firmy bijí na poplach: hardware je nedostatkové zboží a jeho ceny letí strmě vzhůru

Domácí
21. 5. 2026
ilustrační obrázek

Do Ralska míří tisíce skautů z celé Evropy, vzniká obří tábor

Domácí
21. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ