Na trať do Benešova poprvé vyjely vlaky Arrivy

Domácí
29. 2. 2016 06:18
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Na trať mezi Prahou a Benešovem v pondělí poprvé vyjely motorové vlaky společnosti Arriva. Společnost patřící do skupiny německých drah (Deutsche Bahn) se chce zaměřit zejména na lidi z větších sídel na trase, kde nestaví rychlíky, a chce jim nabídnout rychlejší spojení než zastávkové osobní vlaky a o něco nižší ceny. Spojení provozuje na své komerční riziko bez dotací od Prahy a Středočeského kraje.

Základní jízdné z Prahy do Benešova má podle ceníku Arrivy stát 50 korun, pro studenty nebo lidi, kteří si jízdenku koupí přes internet, nabízí společnost pětikorunovou úsporu. Základní jízdné Českých drah mezi Prahou a Benešovem vyjde na 75 korun. Na trati má ale řada cestujících časové jízdenky pražské hromadné dopravy, kvůli kterým je úsek z hlavního nádraží do Kolovrat při cestě osobním vlakem bezplatný. Samotná jízdenka z Kolovrat do Benešova podle vyhledávače ČD vyjde o dvě koruny dráž než základní jízdné Arrivy, se kterým není možné pražskou tramvajenku kombinovat.

Celkem Arriva na trase do Benešova provozuje sedm denních párů spojů. Ty přibyly k rychlíkům s hodinovým taktem mimo špičku a půlhodinovým v ranní a odpolední špičce a také osobním vlakům, které jezdí každou půlhodinu a ve špičce po 15 minutách. Kromě spojení do Benešova plánuje dopravce od 5. března spustit spojení Prahy se slovenským Trenčínem přes Olomouc a Uherské Hradiště.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Video z Hradu vyvolalo rozruch, Motoristé ale Chlada odmítají

Domácí
9. 2. 2026

Letecká doprava jako klíčová cesta pro přepravu nebezpečného zboží

Domácí
9. 2. 2026
ilustrační foto

Kraj nalévá 200 milionů do nemocnice. Další dotace už prý nebudou potřeba

Domácí
9. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ