Nehoda na D1 zastavila provoz směrem na Brno

Domácí
22. 4. 2016 14:30
Záběr z nehody na dálnici D1.
Záběr z nehody na dálnici D1.

Hromadná nehoda tří kamionů a dvou dodávek na 126. kilometru D1 dnes odpoledne zastavila provoz ve směru na Brno. Při nehodě byli dva muži zraněni, z toho jeden těžce.

Kolem 15.00 se podařilo uvolnit jeden jízdní pruh. V místě nehody i na okolních silnicích ale několik hodin komplikovaly dopravu kolony aut. Po 20.00 se podařilo havarovaná vozidla odstranit a dálnice byla plně průjezdná. Několikakilometrové kolony se rozjíždějí, oznámila  krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Nehoda se stala kolem 13.30 poblíž Řehořova. Z jedné z dodávek hasiči vyprostili zaklíněného řidiče. "Těžce zraněný řidič kamionu byl s mnohočetnými zlomeninami letecky dopraven na traumacentrum nemocnice v Brně - Bohunicích, druhý zraněný muž skončil s lehčím zraněním v jihlavské nemocnici," řekla ředitelka krajských záchranářů Vladislava Filová.

Podle předběžných výsledků vyšetřování je viníkem nehody řidič maďarského kamionu, jenž byl při nehodě těžce zraněn. "Řidič se nevěnoval dostatečně řízení a narazil do vozidla jedoucího před ním," řekla Čírtková.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Na rekonstrukci centra v Lidových sadech v Liberci padne 309 milionů

Domácí
26. 11. 2025

Allianz podle zdrojů plánuje propustit až 1800 zaměstnanců, nahradí je AI

Domácí
26. 11. 2025

V teplické nemocnici dostavěli urgentní příjem a zmodernizovali ho

Domácí
Aktualizováno: 26. 11. 2025 19:41

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV