Pád člověka do kolejiště z části zastavil provoz metra na trase C

Domácí
26. 4. 2017 13:32
Stanice metra C.
Stanice metra C.

Linka C pražského metra mezi stanicemi Pražského povstání a Florenc zhruba dvě hodiny nejezdila. Ve stanici I.P. Pavlova před 13:00 zřejmě záměrně skočila pod vlak asi třicetiletá žena, s vážným zraněním hlavy byla převezena do vinohradské nemocnice, řekli mluvčí pražské policie a záchranné služby Tomáš Hulan a Jana Poštová.

Ve 14:38 byl provoz metra v daném úseku obnoven, uvedl na svém webu dopravní podnik. Po dobu přerušení provozu jezdily mezi Pražským povstáním a Florencí místo metra autobusy.

Policie okolnosti události vyšetřuje. Podle Hulana ale zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se na pádu či skoku ženy do kolejiště podílel někdo další nebo že to byla nešťastná náhoda. "S největší pravděpodobností se jednalo o cílené jednání ženy," doplnil mluvčí.

Záchranáři podle Poštové zajistili u zraněné základní životní funkce a v umělém spánku ji předali k další péči do vinohradské nemocnice.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Zbyněk Stanislav

Další čtení

Vozataj Jiří Nesvačil junior předvedl jízdu s rekordním čtyřiadvacetispřežím

Domácí
13. 9. 2025

Hasiči v Praze evakuovali na 70 lidí kvůli požáru bytu, záchranáři ošetřili ženu

Domácí
13. 9. 2025

Příznivci MHD se sjeli do Brna na druhý ročník Šotodays, autobusy projely městem

Domácí
13. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ