Sněhové jazyky i závěje. Na sever Čech a Moravy se vrátila zima

Domácí
17. 4. 2017 13:32
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Od úterního večera hrozí hlavně na severu Čech a Moravy sněhové jazyky, na hřebenech hor i závěje. Sněžit má i v nižších polohách, na silnicích se bude tvořit vrstva mokrého sněhu. Zesilovat bude také vítr, a to zejména na horách. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Výstraha před sněhovými jazyky s nízkým stupněm nebezpečí je vyhlášena od úterních 17.00 pro polohy od 700 metrů nad mořem v krajích Libereckém, Ústeckém, Karlovarském, Pardubickém, Královéhradeckém, Olomouckém a Moravskoslezském. Ochlazovat se má i ve středu, meteorologové budou tedy výstrahu dále upřesňovat.

"V důsledku postupného ochlazování se bude na našem území snižovat hranice sněžení, v pondělí přibližně od 600 metrů, v úterý od 400 metrů a k večeru předpokládáme sněžení i v nižších polohách," uvedli meteorologové.

Do úterního rána by mělo ve vyšších polohách jižní části Českomoravské vrchoviny, Bílých Karpat, Javorníků a Beskyd napadnout do 15 centimetrů sněhu. "Vydatnější a trvalejší sněžení na horách Moravy a Slezska se očekává opět v noci z úterý 18. 4. na středu 19. 4.," uvedli meteorologové.

Opatrní by měli být hlavně řidiči. Je třeba sledovat dopravní zpravodajství a informace Horské služby.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Frank Rumpenhorst

Další čtení

ilustrační foto

Ve Francii někdo hodil granát do salonu kosmetiky. Podezřelí jsou na útěku

Domácí
Aktualizováno: 6. 2. 2026 18:09
ilustrační foto

Praha znovu čeká přetlak na středních školách, míst je méně než loni

Domácí
6. 2. 2026

Děti Země chtějí zpřísnit podmínky výstavby Dukovan, obracejí se na NSS

Domácí
6. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ