Stovky taxikářů na Strahově, asociace protest odvolala

Domácí
1. 9. 2015 15:15
Protesty taxikářů nejsou výjimkou ani v dalších státech.
Protesty taxikářů nejsou výjimkou ani v dalších státech.

Na Strahově se v úterý odpoledne sešlo několik set taxikářů, podle pořadatelů až 500. Chtěli na protest projet Prahou, asociace ale jízdu odvolala na základě jednání na pražském magistrátu, kde jim bylo přislíbeno zvýšení maximální ceny za kilometr jízdy taxíkem. Vozidla ze Strahova začala po odvolání protestu odjíždět, někteří taxikáři ale s rozhodnutím nesouhlasili a ještě několik hodin diskutovali.

Dopoledne se zástupci taxikářů sešli s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) a zasedli v magistrátní pracovní skupině vedené primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO). Ministr si od taxikářů vyžádal doklady o možném stanovení jednotné ceny, Praha přislíbila do konce roku zvýšit maximální povolenou cenu za kilometr.

Taxikáři měli sraz na Strahově ve 13.00, poté čekali, až přijedou zástupci Asociace koncesionářů v taxislužbě (AKT). "Ukázali jsme, že jsme schopní se za sebe postavit, že se jich nebojíme. Ve chvíli, kdy nesplní naše požadavky, to může být daleko horší než teď," řekl předseda AKT Karel Holcman a protestní jízdu odvolal. Poslední taxikáři ze Strahova odjeli kolem 16.00.

Nejvyšší povolená cena za kilometr jízdy je v Praze 28 korun. O kolik by se měla cena zvýšit, není jasné. Primátorka uvedla, že město zatím ustoupí od debaty ohledně zkoušek taxikářů. Navrhovalo přísnější zkoušky ze světového jazyka a z místopisu.

Praha má dlouhodobé potíže s nepoctivými taxikáři, iniciovala změnu vyhlášky a připravila také novelu silničního zákona, což mezi provozovateli taxislužeb a mezi řidiči vyvolalo bouřlivé reakce.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Chebsko se stále otřásá. Zemětřesení deset kilometrů hluboko, ale jsou cítit

Domácí
10. 12. 2025

Vánoční dárky, které nezůstanou ležet ve skříni: 6 tipů pro radost, krásu i pohodu

Domácí
10. 12. 2025

Zájem o očkování proti chřipce je vyšší než loni, zájem o očkování proti covidu klesá

Domácí
10. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV