Tank sjel z návěsu a zablokoval silnici

Domácí
24. 2. 2011 15:09
Fanoušek vojenské techniky zablokoval s tankem silnici (ilustrační foto).
Fanoušek vojenské techniky zablokoval s tankem silnici (ilustrační foto).

Tank, který si koupil fanoušek vojenské techniky, zkomplikoval zhruba na pět hodin dopravu v Koryčanech na Kroměřížsku. Na konci části města Jestřabice stroj sklouzl z návěsu nákladního auta, které jej přepravovalo, a zablokoval polovinu vozovky. Vyprošťoval jej speciální jeřáb, silnice tak byla asi hodinu neprůjezdná.

Podle policie si tank do Jestřabic vezl dvaačtyřicetiletý muž, který jej chtěl umístit v objektu zemědělského družstva na konci obce.

"Při sjíždění tanku z návěsu řidič zřejmě udělal chybný manévr a stroj se částečně sesunul. Nešlo s ním pohnout tam ani zpět," popsala situaci kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová s tím, že byla částečně poničena i silnice, zabezpečovací patice návěsu se totiž probořily do asfaltu. "Škoda na vozovce by ale neměla být vysoká," dodala Kyšnerová.

Další čtení

Jak si vybrat ideální bazén? Je to jednoduché

Domácí
19. 5. 2026
ilustrační obrázek

Bez řidičáku, bez přilby, bez pojištění. Muž ujížděl policistům na zakázané koloběžce

Domácí
19. 5. 2026
ilustrační obrázek

Třetina zemědělců zažila zdražení hnojiv o polovinu. Většina se obává dopadů na výnosy

Domácí
19. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ