Tři autonehody zkomplikovaly dopravu. Celkem bouralo 18 aut

Domácí
14. 10. 2010 11:43
Nehoda na D1 zkomplikovala cestu řidičům směrem na Brno.
Nehoda na D1 zkomplikovala cestu řidičům směrem na Brno.

Čtvrteční ráno na českých silnicích zkomplikovaly hned dvě hromadné nehody. Na D1 se bouralo na dvou místech. Směrem na Brno se zde srazilo dvanáct osobních automobilů. Kvůli mlze se střetlo i šest vozů na Frýdecko-Místecku.  

Při první nehodě na hlavním dálničním tahu se kolem půl desáté ráno srazilo u Velkého Meziříčí asi šest osobních aut, havárie se obešla bez zranění. Po chvíli havarovalo o dvě stě metrů dál dalších šest osobních vozů. "Jeden člověk byl po ošetření ponechán na místě, dva další byli kvůli vyloučení vnitřního zraněni převezeni do fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích," řekl primář záchranné služby Miroslav Havlík.

Podle informací policie si sice vyproštění vozidel nevyžádá úplné zastavení provozu, ale vzhledem k tomu, že je doprava vedena jen jedním jízdním pruhem, tvoří se kolony. Podle serveru tn.cz stála dopoledne auta až v šestikilometrové zácpě.

K další srážce došlo na rychlostní silnici R56 u obce Staříč na Frýdecko-Místecku, kde se ráno ve směru na Ostravu střetlo šest osobních vozidel. Podle mluvčího frýdecko-místecké policie Ivana Žurovce skončil v nemocnici s poraněnou nohou jeden z řidičů.
Hromadná nehoda se stala před šestou ranní a za bouračku může pravděpodobně mlha. Hlavní tah mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou byl vinou kolize asi čtyři hodiny uzavřen.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Podle ekologů Babiš naznačil, že životní prostředí budou mít Motoristé

Domácí
17. 10. 2025
Anrej Babiš slíbil, že střet zájmů vyřeší

Babiš znovu slíbil, že svůj střet zájmů vyřeší. Agrofert mu už patří celý

Domácí
17. 10. 2025
ilustrační foto

Dva lidi ve Smržovce asi zabil 81letý muž. Zbraň měl nelegálně

Domácí
17. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ