U Prahy se za jízdy roztrhl vlak, stovky lidí musely ven

Domácí
21. 1. 2016 09:56
Souprava Českých drah (ilustrační foto).
Souprava Českých drah (ilustrační foto).

U železniční stanice v Českém Brodě se ve čtvrtek odtrhla lokomotiva od vlaku, několik stovek lidí muselo přestoupit do jiných vlaků. Příčinou byla technická závada. Nikdo nebyl zraněn. Škoda činí 10 tisíc korun.

Nehoda se stala okolo 7.30 na spoji mezi Hradcem Králové a Prahou. Po rozpojení se souprava automaticky zastavila. "Ve vlaku cestovalo zhruba čtyři sta lidí. S přestupem na další vlaky jim pomáhali hasiči, aby nedošlo ke zranění, protože se jednalo o koleje bez nástupiště," uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Provoz na trati nebyl přerušen.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Okla Michal

Další čtení

ilustrační obrázek

Roztěkanost a úzkosti u školáků. Debata o zákazu prodeje energetických nápojů dětem sílí

Domácí
22. 6. 2026
ilustrační obrázek

Vodovodní krize v Olomouci: havárie uzavřela silnice i přerušila dodávky vody

Domácí
22. 6. 2026
ilustrační obrázek

Česko jako „elektromobilní skanzen“? NKÚ kritizuje pomalý rozvoj a chybějící předpisy

Domácí
22. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ