Úprk před policií. Opilý řidič při něm naboural tři auta

Domácí
26. 3. 2018 11:46
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Jednapadesátiletý cizinec v Brně v neděli ujížděl policistovi, naboural při tom tři auta. Škoda je asi půl milionu korun. Muž nadýchal 2,4 promile alkoholu, skončil v cele. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Pavel Šváb.

Černého BMW s poškozeným kolem si všiml kriminalistický technik, který jel na ohledání místa činu. Řidiče chtěl na kolo upozornit, muž však po spatření policejního vozu začal ujíždět. Zastavil ve Vinařské ulici, kde ho k tomu kriminalista pod hrozbou použití střelné zbraně přinutil.

"Policisté z oddělení hlídkové služby, které na základě oznámení dalších svědků na místo vyslal operační důstojník, pak k dokončení služebního zákroku museli použít i donucovací prostředky," uvedl mluvčí.

Muž nadýchal 2,4 promile, s podezřením na spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky skončil v policejní cele. Kromě tří vozů naboural i rozvodnu kabelové televize, škodu policisté předběžně odhadli na půl milionu korun.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Švancara Petr

Další čtení

Píkův prasynovec Jan Píka hovoří na pietním aktu k uctění památky generála Heliodora Píky

Před 77 lety zabil režim generála Píku. Byl to první politický proces nové totality

Domácí
19. 6. 2026
ilustrační obrázek

Auto kraluje české dovolené: Kam Češi vyrážejí a na co si dát za volantem pozor?

Domácí
19. 6. 2026
ilustrační obrázek

Průvodce cestováním s mazlíčky: Pas, čip a očkování jsou základ

Domácí
19. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ