V noci ze soboty na neděli bude uzavřená část dálnice D1

Domácí
20. 4. 2017 16:16
Dálnice D1.
Dálnice D1.

V noci ze soboty 22. dubna na neděli 23. dubna bude uzavřena dálnice D1 mezi 21. a 90. kilometrem. Silničáři zbourají tři nevyhovující mosty. Jde o dva nadjezdy mezi Ostředkem a Šternovem a jeden v úseku Hořice-Koberovice. V tiskové zprávě to uvedlo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Řidiči budou moci uzavřenou dálnici objet po náhradní trase.

Kompletní uzavírka dálnice potrvá od sobotních 19.00 do nedělních 9.00. Ve směru na Brno budou auta v této době sjíždět na 21. kilometru u Mirošovic a dále pojedou po silnici I/3, dálnici D3 a silnicích I/19 a I/34 směrem na Humpolec, kde se opět napojí na dálnici. Stejnou objízdnou trasu použijí i řidiči v opačném směru z Brna.

S dopravními komplikacemi ale musejí řidiči počítat bezprostředně před uzavírkou i po jejím skončení. V úseku Hořice-Koberovice bude v sobotu od 13.00 do 19.00 provoz kvůli přípravám demolice sveden do jednoho provizorního pruhu. V neděli, po skončení úplné uzavírky, potrvá stejné omezení provozu na dálnici do 15.00.

Ve druhém úseku mezi Ostředkem a Šternovem bude kolem 42. kilometru dálnice ve stejný čas doprava svedena do jednoho pruhu pouze ve směru z Brna do Prahy. Termín úplné uzavírky vybralo ŘSD na víkendovou noc úmyslně proto, aby uzavírka zkomplikovala cestu co možná nejmenšímu počtu řidičů.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Luboš Pavlíček

Další čtení

Pavel na Foru 2000 vyzdvihl důležitost nezávislých médií a občanských struktur

Domácí
13. 10. 2025
Dětská ozdravovna, Svatý Petr

Na Trutnovsku končí po novele zákona jedna ze čtyř dětských ozdravoven kraje

Domácí
13. 10. 2025
ilustrační foto

Muž dostal za nezákonnou vazbu rekordní odškodné 11,5 milionu

Domácí
Aktualizováno: 13. 10. 2025 18:36

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ