Ve vyšších polohách Šumperska leží na silnicích zbytky uježděné vrstvy sněhu kryté posypem. Je tam také místy mlhavo. Ostatní komunikace v Olomouckém kraji jsou holé a suché či vlhké, sjízdné bez omezení. Jak je tomu v ostatních krajích?
V kraji je dnes ráno většinou zataženo nebo oblačno, v jižních částech kraje spíše polojasno. Místy vane slabý vítr, teploty se pohybují od nuly do sedmi stupňů Celsia.
Podle předpovědi meteorologů by oblačnost měla přes den ubývat, večer se místy mohou objevit mlhy. Teploty by mohly vystoupat k devíti stupňům Celsia, na horách budou mezi jedním až pěti stupni Celsia.
Vsetínsko
V horských oblastech Vsetínska také musí řidiči počítat s uježděnou vrstvou sněhu, která je krytá posypem. Sjízdné jsou s opatrností. Ostatní komunikace ve Zlínském kraji jsou většinou holé a suché či vlhké. Na Zlínsku je dnes ráno místy mlha, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.
V kraji je ráno zataženo či oblačno, vane slabý vítr. Teploty se pohybují od jednoho do šesti stupňů Celsia.
Podle předpovědi meteorologů by dnes postupně mohlo být místy skoro jasno až polojasno. K večeru se ojediněle začnou tvořit mlhy. Nejvyšší odpolední teploty vystoupají ke čtyřem až osmi stupňům Celsia.
Jižní Čechy
Na silnicích ve vyšších polohách a v lesních úsecích na Prachaticku a v jihočeské části Šumavy komplikuje dopravu rozbředlý sníh. Řidiči tam musí věnovat jízdě zvýšenou opatrnost. Podle silničářů je nutná zimní výbava. Ostatní silnice v Jihočeském kraji jsou dnes většinou holé a suché a sjízdné bez omezení.
Teploty se na jihu Čech pohybují od minus tří do plus čtyř stupňů Celsia. Ve východní části kraje je zataženo, na západě skoro jasno. Vane slabý vítr, je beze srážek. Podle meteorologů by mělo být později na většině území polojasno nebo jasno. Večer se ojediněle mohou objevit mlhy. Nejvyšší denní teploty dosáhnou pěti až osmi stupňů, na horách v 1000 metrech čtyř stupňů Celsia.
Semilsko
V horských oblastech Semilska je na vozovkách nižších tříd zledovatělá vrstva sněhu, místy s vyjetými kolejemi. Jinak jsou silnice na severu Čech suché, vlhké či mokré. Ve vyšších polohách mohou být vozovky lokálně namrzlé, teploty byly ráno od nuly do šesti stupňů Celsia. Místy v noci mrholilo a dohlednost snižují mlhy, vyplývá z informací na webech silničářů a meteorologů.
Přes den by mělo být podle předpovědi zataženo až oblačno. Zpočátku by mělo ještě ojediněle slabě pršet nebo mrholit, zejména na horách. Později, především na jihu, bude až polojasno. Nejvyšší denní teploty budu od čtyř do osmi stupňů, v místech se zmenšenou oblačností až deset stupňů. Na horách budou denní maxima od jednoho do pěti stupňů.
Žďársko
Podobné podmínky komplikují dopravu i na Žďársku. Řidiči tam podle silničářů musí věnovat jízdě zvýšenou opatrnost. Vozovky na ostatních silnicích na Vysočině jsou holé, suché a sjízdné bez omezení.
Teplota se v kraji pohybuje od jednoho do pěti stupňů Celsia. Je převážně oblačno, beze srážek, vane slabý vítr. Během dne bude podle meteorologů zataženo až oblačno, postupně od jihu místy skoro jasno až polojasno. K večeru se ojediněle začnou tvořit mlhy. Nejvyšší odpolední teploty dosáhnou čtyř až osmi stupňů.