V Přibyslavi na Havlíčkobrodsku vykolejily ve čtvrtek před půlnocí dva poslední vozy nákladního vlaku. Vlak jel ve vykolejeném stavu téměř tři kilometry, zastavil až v Ronově nad Sázavou. Vagony poškodily trať, výhybky, nástupiště a most. Nikdo nebyl zraněn. Škoda se odhaduje na miliony korun.
Provoz na trati mezi Havlíčkovým Brodem a Žďárem nad Sázavou je veden po jedné ze dvou traťových kolejích. Vyšetřovatelé Drážní inspekce na místě zjišťují příčiny nehody i výši škody.
Vagony vykolejily ze zatím neznámých příčin ve čtvrtek krátce po 23.00 v železniční stanici Přibyslav. Provoz po druhé traťové koleji byl obnoven kolem 03.30. "Vlaky po ní jezdí sníženou rychlostí deset kilometrů v hodině. Při vracení vagonů zpět na koleje bude i druhá kolej na nějakou dobu opět uzavřena," řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Odstraňování následků nehody podle něj může trvat několik dnů.