Dopravu v Česku komplikuje náledí, řidiči bourají

Domácí
10. 3. 2011 08:58
Ledovka může způsobit potíže i na dálnici D1 (ilustrační foto).
Ledovka může způsobit potíže i na dálnici D1 (ilustrační foto).

Dopravu v zemi komplikuje náledí. Nejvíce vzniká na silnicích na Moravě, ve Slezsku mrznoucí déšť vytváří ledovku, upozornil ve čtvrtek Český hydrometeorologický ústav.

Podle dopravního serveru Ředitelství silnic a dálnic se v celém Česku stala řada nehod. Na Moravě dokonce vyjely na silnice sypačské vozy.

Přes Česko nyní postupuje dále k východu studená fronta. Za ní k nám pronikne chladnější vzduch od západu. Situace na silnicích se však má dopoledne zlepšit, bude několik stupňů nad nulou.

Ledovka nyní komplikuje dopravu ve většině krajů; ty hlásí, že silnice jsou sice sjízdné, ale je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Ráno docházelo k četným dopravním nehodám. V jižních Čechách se podle policejní mluvčí dosud stalo osm dopravních nehod, podobně je na tom také kraj Vysočina, kde se začínají objevovat problémy i na úseku dálnice D1. Tam se stalo několik hromadných nehod.

Autor: - red -, ČTK Foto: archiv

Další čtení

Letos se objevilo ve velkochovech 11 ohnisek ptačí chřipky, loni jich bylo deset

Domácí
28. 12. 2025

Město Mariánské Lázně směnilo lázeňské objekty za služebnost minerálkovodů

Domácí
28. 12. 2025

V zemědělském muzeu otevřeli výstavu papírových betlémů

Domácí
Aktualizováno: 28. 12. 2025 21:16

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV