Dva muže ve Skutči zavalila stěna, jeden zemřel

Domácí
4. 5. 2018 13:16
Zřícená stěna ve Skutči.
Zřícená stěna ve Skutči.

V pátek krátce před polednem zavalila ve Skutči na Chrudimsku stěna domu dva muže. Pětadvacetiletý muž zemřel, druhý člověk utrpěl středně těžká zranění, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

"Jeden muž i přes veškerou snahu záchranářů svým těžkým zraněním na místě podlehl. Druhý byl po stabilizaci stavu, infuzní terapii a mnoha dalších ošetřeních se středně těžkým zraněním hlavy a otevřenou zlomeninou dolní končetiny převezen do Chrudimské nemocnice," uvedl Malý.

Muži pracovali jako dělníci na rekonstrukci starého domu. Spadla na ně zeď, která byla společná pro dva sousedící domy. Policie nejspíš neštěstí kvalifikuje jako usmrcení z nedbalosti. Pro vyšetření události nařídila pitvu oběti, řekl mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

V areálu Senátu dnes začne 18. ročník třídenního krajanského festivalu

Domácí
19. 9. 2025

Policie na Dnech NATO předvede služební Ferrari i zásah s polskou jednotkou AGAT

Domácí
19. 9. 2025
ilustrační foto

Devět zraněných při srážce autobusu a osobního auta. Letěly i dva vrtulníky

Domácí
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ