Exploze a druhý stupeň poplachu. Na Šumpersku vzplála hala s auty

Domácí
14. 3. 2017 08:18
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Ve Vikýřovicích na Šumpersku pohltil požár rozlehlou halu autoservisu. Plameny postihly objekt o rozloze padesát krát deset metrů. Vyhlášen je druhý stupeň požárního poplachu, na místě zasahuje sedm jednotek hasičů z celého okolí. Podle mluvčího hasičů Jana Ondrucha se uvnitř haly ozývaly výbuchy, šlo zřejmě o palivové nádrže aut.

Při požáru nebyl nikdo zraněn, na místě hasiči stále zasahují. Požár se dosud nepodařilo lokalizovat, řekl Ondruch.

Požár halu zasáhl ráno před 6. hodinou, plameny byly podle hasičů vidět z velké dálky. Konstrukce haly se zřítila. "Jde o požár autoservisu, který se rozšířil do stropní konstrukce, tu se nyní snažíme rozebrat. Na místě máme výškovou techniku. Dovnitř se nemůžeme dostat, hasíme zvenku," uvedl mluvčí hasičů. Hasiči z prostor vynesli dvě acetylenové lahve.

Na místě jsou jednotky z celého okolí a podle Ondrucha potrvá zásah delší dobu. Vyhlášený druhý stupeň požárního poplachu znamená, že se zásahu účastní do deseti hasičských jednotek.

Autor: ČTK Foto: ČTK , EFE/Raul Zamora

Další čtení

Lidé si mimořádně mohli prohlédnout Esslerovu přádelnu v rámci festivalu Open House Brno.

Lidé v Brně se podívali do běžně nepřístupných objektů, lákala třeba přádelna

Domácí
16. 5. 2026
Vrtulník EC665 Tiger při dni otevřených dveří na 22. základně vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou

Španělský Tiger poprvé v Česku: letecký svátek v Náměšti zaujal návštěvníky

Domácí
16. 5. 2026
ilustrační obrázek

Přijímačky jako symptom: nabídka středních škol nestačí poptávce, kraje i stát selhaly v přípravě

Domácí
16. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ