Hasiči vyloučili, že by obchodní centrum někdo úmyslně zapálil

Domácí
21. 4. 2019 21:31
Pozůstatky po požáru.
Pozůstatky po požáru.

Vyšetřovatel hasičů vyloučil úmyslné zapálení jako příčinu sobotního požáru obchodního centra v Říčanech. Oheň v něm způsobil škodu přesahující deset milionů korun. Vyšetřování příčiny pokračuje, objekt byl dnes předán majiteli. Řekl to mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Obchodní centrum začalo hořet v sobotu v podvečer. Oheň zasáhl střechu budovy, na které byly fotovoltaické články. Zasahovaly desítky hasičů, jeden se lehce zranil a ošetřila ho záchranná služba. Oheň dostali hasiči pod kontrolu po 19:00. "Do rána na místě zůstala pro dohlídku jednotka hasičů," uvedl Svoboda. Zásah hasičů byl oficiálně ukončen v 8:00.

Podle mluvčího musí majitel objektu nejdříve zajistit kontrolu elektroinstalace v objektu, do té doby platí zákaz jeho užívání.

Šlo o obchodní centrum v areálu bývalého lihovaru v Barákově ulici. Spravuje jej společnost Savills CZ, kromě obchodů v něm funguje školka s jeslemi, několik lékařů a například také taneční škola.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/PR/HZS Středočeského kraje

Další čtení

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025
Připomínka poslední bitvy druhé světové války v Evropě u Slivice spojená s ukázkou bojů, 10. května 2025, Památník Slivice, Příbramsko.

Bitva u Slivice připomněla konec války, zhlédly ji tisíce lidí

Domácí
10. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ