<span>Idylka na horách:</span> v Krkonoších lyžoval i prezident

Domácí
11. 4. 2009 17:50
Lyžaři kombinují sportování se sluněním (ilustrační foto).
Lyžaři kombinují sportování se sluněním (ilustrační foto).

Lyžaři kombinují sportování se sluněním (ilustrační foto). Slunečné a teplé počasí a mnohde i snížené ceny jízdného lákají na sjezdovky nadšené lyžaře. O Velikonocích se ve většině horských středisek lyžuje naposledy: výjimkou je krušnohorský Klínovec a některá ski centra v Krkonoších, kde se vleky rozjedou i v příštím týdnu. Upravené jsou i některé běžkařské tratě.

"Ráno to bylo ideální, pěkná zmrzlá deska, teď už je to kaše. Ale lidi si to užívají. Když nejezdí, sluní se na terase. Dokonce jsme viděl lyžaře jen v trenýrkách," popsal lyžařskou idylku na Šumavě jednatel areálu na Špičáku Josef Treml. V sobotu si tu jízdenku na vlek koupilo 174 lidí, k dispozici mají tři sjezdovky, sedačkovou lanovku a jeden vlek.

ČTĚTE TAKÉ: 11. duben přepsal další teplotní rekord: 22,5 stupně

Na šumavském Špičáku se lyžuje do Velikonočního pondělí, v poslední sen sezony se bude jezdit zdarma. "Sto třicet sedm dní jsme byli v práci každý den, jsme docela rádi, že už je konec," dodal Treml.

Nejznámější české horské středisko Špindlerův Mlýn v Krkonoších má o Velikonocích vyprodáno. "Špindl je úplně plný. Ráno jsou lyžaři na sjezdovkách, v poledne se to přesouvá na terásky," popsala jarní atmosféru na horách Martina Čermáková ze Skiareálu Špindlerův Mlýn. O zpestření se v sobotu postarala i Horská služba. Na Luční boudě pořádá první lavinový workshop pro lyžaře, skialpinisty nebo snowboardisty, kteří jezdí ve volném terénu.

Ideálního počasí využil pro lyžování v Krkonoších také prezident Václav Klaus. Velikonoční volno tráví na sjezdovkách v Peci pod Sněžkou.

Lyžaři si našli cestu i na sjezdovky krušnohorského Klínovce. Podle informací pracovnice areálu se na Klínovci bude jezdit ještě celý příští týden, včetně víkendu. "Sníh je firnový, ráno namrzlý a je ho dost," řekla Krista Balážová.   

ČTĚTE TAKÉ: Padl teplotní rekord. V Klementinu naměřili 23,3 stupně
                        Letní počasí vydrží až do května

Foto: ČTK

Autor: - red -

Další čtení

ilustrační foto

Tchaj-wan zahájil manévry simulující útok Číny, ta se je snažila narušit

Domácí
9. 7. 2025

Sourozenci z Přerovska zameškali ve škole 900 hodin, rodičům hrozí vězení

Domácí
9. 7. 2025

Vedení, které způsobilo blackout, nahradí nový zdvojený systém za 1,7 miliardy

Domácí
Aktualizováno: 9. 7. 2025 12:01

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ